Soutěž mladých zdravotníků PDF Tisk Email
Středa, 21 Červen 2017 11:15

Dne 4.5.2017 se pětičlenné družstvo mladých hasičů z SDH Červený Hrádek, zúčastnilo soutěže  mladých zdravotníků. Soutěž pořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže Kolín v areálu požární stanice HZS ČR Kolín.

Zaměření bylo na poskytování neodkladné předlékařské první pomoci v týmové spolupráci celého družstva. Figuranti simulovali různá zranění na několika stanovištích tak, že vypadala dosti reálně. Družstvo řešilo situace jako třeba popálenina dlaně I.-II. stupně, tepenné krvácení, cizí předmět v oku, úraz hrudníku s možností vnitřního krvácení, obrácení bezvědomého na záda, zajištění základních životních funkcí, resuscitace, protišoková opatření ...

Přesto, že se na soutěži nevyskytla jediná situace, kterou by jsme se neučili, tak asi vlivem dobře namaskovaných a zahraných figurantů se stalo, že jsme v celkovém hodnocení skončili na pátém místě z osmi. Nutno dodat, že nebylo podstatné vyhrát, ale konfrontovat naučené postupy první pomoci v modelových situacích a zjistit, jak by naši mladí hasiči (mladí zdravotníci) zvládali podobné události ve skutečnosti.

Děkuji našemu družstvu mladých zdravotníků (velitel-Jan Brunclík, Eliška Hrubošová, Roman Plaček, Daniel Šmejkal, Michal Novotný) za projevené nasazení a Tereze Šímové za fotodokumentaci.

A za celý tým děkuji ČČK Kolín, figurantům a HZS ČR stanice Kolín, že jsme se mohli zúčastnit a za doprovodný program ZZS, PČR a MP Kolín.

Aktualizováno Pondělí, 08 Leden 2018 19:30

červen 2019