Okresní kolo dorostu 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pepík   
Pondělí, 27 Květen 2019 20:13

Po několika letech se nám podařilo na okresní klání postavit družstvo dorostenců. Ambice porazit Klučov jsme neměli a jiná konkurence nebyla, takže pohár jsme měli jistý. Družstvo dorostenek jsme letos nesložili, ale holky pilně trénovaly alespoň jako jednotlivkyně a silně pomohly týmu žen. Nutno podotknout, že dorostenci obojího pohlaví měli náročný program, neboť většina z nich kromě dorosteneckých závodů absolvovala i soutěž dospělých, s nimiž celé jaro také trénovali.

Děvčatům se vesměs dařilo podle jejich představ, ale konkurence je předčila. Medailovou pozici ukořistila Zuzka Veselá, když v kategorii středních dorostenek obsadila po pěkné stovce (21,34 s) a nepovedeném dvojboji stříbrnou pozici. Další medaili získala Alex Skaláková za třetí místo mezi staršími dorostenkami, kde se blýskla zejména hezkým dvojbojem (20,62 s)

Dorostenci sice počítali s druhým místem, ale bez boje se vzdát nechtěli. Už ve štafetě za 75,5 s zaostali za favoritem o pouhé 2 s. Vše ale zazdili nepovedenými testy a i v součtu běhů na 100m nám soupeř utekl o parník. Na rozdíl od soupeře jsme ale dokázali stlačit čas útoku na 28,88 s a alespoň tuto disciplínu vyhráli. V družstvech jsme tedy přivezli pohár za druhé místo. Mnohem větších úspěchů jsme se však dočkali mezi jednotlivci. Stejně jako loni postoupil Honza Brunclík tentokrát mezi straším dorostem a s nejlepšími dorosteneckými časy dne: stovka (19,59 s) a dvojbojem (17,24 s). I druhý nejrychlejší dvojboj (17,66 s) a stovku (19,95 s) předvedl náš závodník. Vašek Plaček nezávodil s týmem a postup mezi mladšími dorostenci zvládl na jedničku. K našemu velkému překvapení máme zástupce na krajské soutěži i mezi dorostem středním. Dan Šmejkal neoslnil výkony a obsadil až pátou pozici. Všichni před ním však postupují s družstvem Klučova, a tak budeme mít na krajském kole dorostu největší zastoupení v historii.

 

PřihlášeníNejbližší akce

Žádné události

Kalendář

říjen 2019
Po Út St Čt So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
SDH Červený Hrádek, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting