Krajské kolo soutěže v poskytování první pomoci 2019 PDF Tisk Email
Středa, 26 Červen 2019 10:56

Protože jsme s družstvem mladých zdravotníků zvítězili v oblastním kole v poskytování první pomoci, tak jsme postoupili do regionálního kola, které se konalo 31.5. v parku u Městského plaveckého bazénu v Mladé Boleslavi. Tuto regionální neboli krajskou soutěž hlídek mladých zdravotníků pořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže Mladá Boleslav. Simulace mimořádných událostí s úrazy byly velmi dobře připraveny a zahrány skvělými figuranty. Kupříkladu dopravní nehoda s vážným zraněním chodce způsobená opilým řidičem nebo pokousání dítěte velkým psem s přítomností nespolupracující majitelky, byly události, které vyžadují psychickou připravenost a dobrou spolupráci v týmu. Hodnocení rozhodčích bylo zásadové a díky tomu i poučné. Nejcennější byly poznatky k zásadám poskytování první pomoci i v oblasti ochrany zachránců a technické pomoci. Přestože máme skvělý tým mladých zdravotníků, tak v hodnocení mezi nejlepšími mladými zdravotníky ve Středočeském kraji, jsme skončili na 6.místě z deseti zúčastněných týmů. Byla to dobrá zkušenost a příležitost k ověření znalostí. Po soutěži jsme jeli ještě navštívit zkušenější kolegy z Hasičského záchranného sboru podniku Škoda auto a.s. v Mladé Boleslavi, kde jsme se seznámili s jejich speciální technikou a specifickou činností jednotky. Během exkurze jsme viděli i jeden výjezd ze stanice na poplach EPS v areálu podniku. Poděkování patří všem zúčastněným a těm kteří nám s touto činností pomáhají.

září 2019