Požár ve sklepě RD PDF Tisk Email
Pátek, 10 Leden 2020 20:44

Dne 30.9.2019 ve 14:41 byl vyhlášen naší jednotce požární poplach na událost - požár ve sklepě rodinného domu na Červeném Hrádku.

Vinou nedbalosti a nedostatečným protipožárním opatřením pracovníka, který rozřezával odstavenou akumulační nádobu, se vznítil obal této nádrže a začal hořet za značného vývinu kouře. Nutno dadat, že k rozvoji požáru přispěla také shoda náhod a okolností. Pracovník, který svým jednáním způsobil požár, požádal o pomoc člena naší jednotky, který se po zvážení všech nepříznivých vlivů rozhodl ohlásit tuto skutečnost na tísňovou linku Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje. Majitelka domu opakovaně nereagovala na telefonáty a dle informací od viníka požáru, který v tu dobu již nebyl na místě události, se dalo usuzovat na možnost ohrožení zdraví a života obyvatelů domu.

Po příjezdu naší jednotky, již byly na místě jednotky HZS Kolín, HZS Uhlířské Janovice, JSDHO Zásmuky a JSDHO Uhlířské Janovice. Požár se naštěstí nerozšířil do jiných prostor a kouř vážně neohrozil obyvatele domu. Větší škody na majetku způsobil samotný kouř. Po likvidaci požáru a odvětrání prostor, zbyla ve sklepě hromada z rozebraného obalu nádrže. Naše jednotka se ujala odstranění hromady ze sklepa ven a zařídila na obecním úřadě Bečváry kontejner na likvidaci odpadu. Z odklízením do kontejneru pomohli i dva dobrovolníci z našeho SDH.

leden 2020