Okresní kolo Závodu hasičské všestrannosti a brannosti 2023 PDF Tisk Email
Čtvrtek, 12 Říjen 2023 12:20

Závod požárnické všestrannosti změnil svůj název a změn doznala i pravidla. Zůstala střelba a šplh, poznávání značek se rozrostlo o stromy, stopy a rostliny. Drobné změny v uzlování a radikální přeměna požární ochrany i zdravovědy. Přibyla ochrana obyvatelstva.

Bylo jasné že tento ročník bude náročný pro děti i vedoucí. Přesto jde o testovací rok a pravidla možná příště doznají dalších změn. Každopádně jsme přípravu nepodcenili a věnovali se jí celé září a nejvíce na soustředění. Do Ratenic jsme vyslali jednu hlídku starších a tři mladší. Přípravka se bude konat v jiném termínu a dorost se nám nepodařilo sestavit. O to víc náš sbor vyslal rozhodčích. Od starších jsme nečekali nijak oslniví výkon, jelikož dva naši členové v tréninku nepřelezli lano. To se potvrdilo i v samotném závodě, ale chybovali i ostatní soupeři. Nakonec z toho vyplynulo pěkné 5.místo z celkem třinácti hlídek. A to nás ještě mrzela chyba ze zbrklosti na zdravovědě. Mohla to být dokonce bronzová příčka. Zvítězil s přehledem Klučov.

Mladší "céčko" pěkně zabojovalo a v konkurenci 21 hlídek se spoustou trestných obsadilo povedené 17. místo, u B-týmu těch trestných bylo už méně hlavně na šplhu a střelbě; nakonec 11.pozice. Senzací dne však byl nejzkušenější tým. Na trati nezaváhal ani na jedné kontrole. Hlídku bez trestných bodů v mladší kategorii asi nikdo z nás nepamatuje, a tak si zaslouženě a s velkým náskokem vybojoval vítězství. Hned v prvním ročníku ZHVB tak hlídka ve složení Elen Nyklová, Kačka Bartoníčková, Anička Veselá, Vojta Kubálek a Honzík Kolář vybojovala pro SDH Červený Hrádek postup na krajskou soutěž. Za sebou nechali Starý Kolín a Rostoklaty.

Aktualizováno Středa, 18 Říjen 2023 19:23

říjen 2024