O SDH PDF Tisk Email

Sbor dobrovolných hasičů na Červeném Hrádku

Historie Sboru dobrovolných hasičů na Červeném Hrádku je více než stodvacetiletá.

Sbor byl založen již roku 1893 a v rámci okresu Kolín je zařazen do okrsku č. 14. V současné době má kromě zásahové jednotky pro všechny části obce Bečváry zařazenou do kategorie JPO V i rozsáhlé ostatní činnosti. Soutěžní družstvo mužů i žen bojuje v požárním sportu o přední místa na okresní soutěži. Navíc se účastní i Kutnohorské hasičské ligy v požárním útoku, kterou dokázali muži jedenkrát a ženy dokonce dvakrát vyhrát. V rámci této ligy je každoročně přiděleno Červenému Hrádku pořádání jedné ze soutěží. Sbor v obci pravidelně pořádá hasičské plesy, organizuje tradiční oslavu červenohrádeckého posvícení, dětský den, rozsvícení vánočního stromku, zabezpečuje sběr železného odpadu i elektroodpadu a stará se o místní víceúčelovou protipožární nádrž i areál kolem ní. Jednou ročně pořádá i soutěž v útoku Plamen Memoriál Josefa Zvoníka. Sbor má své zástupce ve Výkonném výboru OSH Kolín i v Okresní odborné radě mládeže okresu Kolín.

Od roku 1985 je ve sboru kolektiv mladých hasičů, který navazuje na první pokusy o práci s hasičskou mládeží z 50. let. Tento kolektiv patří s družstvy mladších a starších žáků k předním v okresu a jednou dokázal postoupit do krajského kola hry Plamen. V rámci kolektivu mladých hasičů působí od roku 2004 i dorostenci. Největším úspěchem této věkové skupiny je 8. místo dorostenek na krajském kole a postup na mistrovství republiky v kategorii dorostenek-jednotlivkyň.

 

Výbor SDH: (zvolen v roce 2015)

starosta: Jan Uher st.

náměstek starosty: Pavel Hodač

jednatelka: Zuzana Drahotová

velitel SDH a JSDHO: Jiří Veselý (člen VV OSH Kolín)

zástupce velitele: Jan Uher ml.

strojník: Pavel Hokynář

referent materiálně technický: Josef Křepela ml.

referent mládeže: Josef Zvoník (člen OORM, OORR a VV OSH)

referentka žen a kronikářka: Martina Uhrová

hospodář: Jakub Kšírl

organizační referent: -

členové výboru: Jitka Novotná, Přemysl Veselý, Jaroslav Křepela

 

kontrolní a revizní rada: Jiří Kšírl (předseda), Veronika Krejčová, Renata Hodačová

 

Jednotka požární ochrany obce:

velitel: Jiří Veselý

zástupce velitele: Jan Uher ml.

strojníci:

Pavel Hokynář

Vojtěch Kšírl

Josef Křepela

Ladislav Šibrava

hasiči:

Josef Zvoník

Pavel Masopust st.

Petr Novotný

 

 

PřihlášeníNejbližší akce

Žádné události

Kalendář

listopad 2019
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
SDH Červený Hrádek, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting