O SDH PDF Tisk Email

Sbor dobrovolných hasičů na Červeném Hrádku

Historie Sboru dobrovolných hasičů na Červeném Hrádku je více než stodvacetiletá.

Sbor byl založen již roku 1893. V současné době má kromě zásahové jednotky pro všechny části obce Bečváry zařazenou do kategorie JPO V i rozsáhlé ostatní činnosti. Soutěžní družstvo mužů i žen bojuje v požárním sportu o přední místa na okresní soutěži. Navíc se účastní i Kutnohorské hasičské ligy v požárním útoku, kterou dokázali muži jedenkrát a ženy dokonce třikrát vyhrát. V rámci této ligy je každoročně přiděleno Červenému Hrádku pořádání jedné ze soutěží. Sbor v obci pravidelně pořádá hasičské plesy, organizuje tradiční oslavu červenohrádeckého posvícení, dětský den, čarodějnice, rozsvícení vánočního stromku, zabezpečuje sběr železného odpadu i elektroodpadu a stará se o místní víceúčelovou protipožární nádrž i areál kolem ní. Jednou ročně pořádá i soutěž v útoku Plamen Memoriál Josefa Zvoníka. Sbor má svého zástupce ve Výkonném výboru OSH Kolín i v Okresní odborné radě mládeže a Okresní odborné radě represe.

Od roku 1985 je ve sboru kolektiv mladých hasičů, který navazuje na první pokusy o práci s hasičskou mládeží z 50. let. Tento kolektiv patří s družstvy mladších a starších žáků k předním v okresu a jednou dokázal postoupit do krajského kola hry Plamen. V rámci kolektivu mladých hasičů působí od roku 2004 i dorostenci. Největším úspěchem této věkové skupiny je 8. místo dorostenek na krajském kole a postup na mistrovství republiky dorostenky jednotlivkyně a mladšího dorostence.

 

Výbor SDH: (zvolen v roce 2020)

starostka a kronikářka: Martina Uhrová

náměstek starostky: Jan Uher

jednatelka: Zuzana Drahotová

velitel SDH a JSDHO: Jiří Veselý

referent mládeže a zástupce velitele: Josef Zvoník (člen VV OSH, OORM a OORR)

strojník a referent materiálně technický: Josef Křepela ml.

hospodář: Jakub Kšírl

kulturní referentka: Jitka Novotná

referent historické techniky: Jaroslav Křepela

 

kontrolní a revizní rada: Jiří Kšírl (předseda), Veronika Uhrová, Renata Hodačová

 

PřihlášeníNejbližší akce

Žádné události

Kalendář

červen 2023
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
SDH Červený Hrádek, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting