Kronika
Memoriál Stanislava Jecha 2007 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 10 Červen 2007 00:00
Na fotbalovém hřišti v Uhlířských Janovicích jsme se 10.června zúčastnili 4.Memoriálu Stanislava Jecha v běhu na 60m s překážkami. Letos jsme se poprvé odhodlali obsadit všechny kategorie kromě přípravky. Velkého úspěchu jsme se v tomto závodě s velmi příjemnou atmosférou dočkali u disciplíny mladších dívek, kterou jsme obsadili hned třemi závodnicemi. V nevelké konkurenci obsadila Kačka Macháčková krásnou stříbrnou pozici s časem 21,48 s, když jí dokázala utéci jen vítězná Jana Tvrdíková časem 18,59 s. Třetí místo si odvezla naše Lucka Macháčková a čtvrtou pozici obsadila opět naše Maruška Křepelová. Radkovi Tvrdíkovi, jedinému zástupci Červeného Hrádku v mladších chlapcích, se příliš nevedlo a obsadil 9.pozici. Větší konkurence je tradičně u starších. U dívek se velmi snažila Zuzka Drahotová a pěkný čas 17,50 s jí stačil na 7.místo. Vyhrála suverénka Markéta Škarková z Opatovic časem 13,97. Výkonnost našich starších chlapců není vysoká a výsledek tomu odpovídal. Nejlepší běh, na hranici svých současných možností, předvedl Dominik Švec a s časem 19,13 s se jako nejlepší z našich čtyř závodníků dostal na 14.pozici. Podle očekávání vítězství časem 13,0 s obhájil domácí Roman Petrásek.
Aktualizováno Pátek, 26 Červen 2009 05:31
 
Soutěž v Drahobudicích PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 18 Červen 2009 17:54
18.srpna jsme se zúčastnili soutěže v sousedních Drahobudicích. Oproti loňsku se závodilo nejen v požárním útoku Plamen, ale i ve štafetě požárních dvojic. Výrazně se zlepšila příprava soutěže, zvýšil počet družstev a vše se odehrávalo v přátelské atmosféře. Ačkoliv jsme se poměrně pečlivě připravovali, v útoku jsme nezaběhli tréninkové časy a ve dvojicích jsme se nedokázali vyvarovat zbytečných trestných bodů, a dosáhnout tak na vyšší mety. Nakonec jsme vybojovali třetí místo z pěti zúčastněných družstev. Zvítězili mladí hasiči z Uhlířských Janovic.
Aktualizováno Čtvrtek, 18 Červen 2009 17:56
 
Podzimní kolo hry Plamen 2005/2006 na Červeném Hrádku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pepík   
Úterý, 23 Červen 2009 17:33

Na podzimní kolo hry Plamen 2005/2006 jsme se začali připravovat poměrně brzy a svědomitě. Vleklé problémy s nedostatkem dětí v kategorii mladších nás neopustili ani letos, a tak bylo již od začátku jasné, že tuto kategorii obsadíme pouze jedinou hlídkou. Tradičně jsme se snažili věnovat rovnoměrně nácviku všech disciplín, novinkou byl pravidelný kondiční běh, neboť tuto stránku jsme považovali za naši slabinu.

Pořadatelství podzimní části hry Plamen bylo po čtyřech letech přiděleno opět nám, takže jsme 15.listopadu neměli dalekou cestu. O to víc času nám ale zabralo vytyčení trati, při němž pomohli vedoucím i samotní členové kolektivu. Pro stížnosti z minulých let jsme trasu závodu požárnické všestrannosti tentokrát poněkud zkrátili, i když jinak vedla velmi podobně a to Uličkami, k Frčině, přes Lomeček a kolem areálu ZAS zpět k požární nádrži, kde byl tradičně i start. Se zázemím soutěže velkou měrou pomohli i dospělí členové sboru a celá soutěž tedy proběhla bez organizačních potíží.

Z různých důvodů jsme nakonec nedokázali postavit dvě hlídky ani v kategorii starších, přesto jsme měli ráno před soutěží nemalé ambice, naděje podpořilo i vcelku pěkné počasí. Mladší žáci složení z málo zkušených dětí nedokázali plně využít domácí prostředí rychlým časem, zato svým rejstříkem trestných bodů by hravě předstihli i většinu starších, suverénně tak porazili své jediné soupeře z Klučova a vybojovali slibnou pozici pro jarní kolo. Starší žáci podali na jednotlivých kontrolách solidní výkon, ovšem trestuhodně pokazili střelbu a jelikož, i přes trénink běhu a znalost trati, zaběhli pomalý čas, museli se spokojit s druhým místem těsně před Ždánicemi. V konkurenci celkem devíti družstev zvítězil Klučov.

Výsledek tak zůstává mírným zklamáním, o to více nás musí vyburcovat k pečlivé přípravě na jarní kolo, kde budeme obhajovat stříbrné medaile.
Aktualizováno Úterý, 23 Červen 2009 17:35
 
Jární kolo hry Plamen 2005/2006 v Kostelci n.Č.l. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pepík   
Úterý, 23 Červen 2009 17:38

Zima byla letos skutečně dlouhá, i když jsme tedy začali s nácvikem na jarní kolo, jakmile mrazy povolily, nezbývalo již na přípravu mnoho času. Starší sestávali především z dlouholetých, ostřílených členů, takže stačilo jen oživit, co již umí a věnovat se našim tradičním slabinám. Zato v kategorii mladších nezbyl prakticky nikdo. Proto vedoucí kolektivu Jan Čermák s instruktorem Pavlem Hokynářem uspořádali nábor na základní škole. Nábor měl poměrně úspěch a potřebný počet dětí jsme nakonec sehnali. Ovšem tato nová skupinka neměla potřebnou chuť a zápal, takže účast na nácviku byla nedostatečná, nakonec zaúřadovali i nemoci, takže jsme na soutěž vyjeli jen se špatně secvičeným torzem družstva s tím, že si budeme muset někoho vypůjčit.

Vyhodnocující kolo hry Plamen se již tradičně konalo v Kostelci nad Černými lesy. V kategorii mladších nás čekalo zvláštní překvapení. Naše družstvo totiž bylo jediné, které se přihlásilo, takže bylo předem jasné, že zvítězíme. Přestože sestava družstva byla z výše uvedených důvodů trochu slepená, na výkonu to nebylo tolik znát a kromě štafety požárních dvojic, která se nepovedla opravdu hodně, by si mladší žáci neudělali ostudu ani při větší konkurenci.

O poznání horší pozici měli starší. Výkonnost našich není nijak vysoká, takže jsme neměli ambice ohrozit družstvo Klučova v čele tabulky, druhou pozici jsme však rozhodně měli v úmyslu obhájit. Letos se to ale mělo ukázat obtížnější, než obvykle. Nevydařila se již štafeta požárních dvojic. Lepší partě se nepovedlo správně sbalit hadici, vše tedy svým časem musela zachraňovat ta pomalejší, ovšem na vyšší, než 3.pozici jsme tím pádem nedosáhli. Ve štafetě 4x60m byla situace podobná, ale zde jsme již druhou pozici udrželi. Ani štafeta CTIF nebyla dokonalá, druhý pokus byl o něco povedenější, takže zde jsme druhou příčku obsadili bez problémů, na ohrožení Klučova to ovšem nebylo ani v této disciplíně. Požární útok bývá naší tradiční slabinou, letos jsme mu věnovali více prostoru, než v minulých letech, přesto jsme věděli, že se velký úspěch zřejmě konat nebude. První pokus byla opravdová hrůza, a tak nám druhý s příšerným časem 55,44s pomohl alespoň k pátému místu. Domácí Kostelec však v této disciplíně zabodoval a rázem nás ohrožoval na druhém místě, pokud by se nám útok CTIF hodně nepodařil.

Na závěr prvního dne mladší převzali pohár a zlaté medaile, z nichž měli ohromnou radost, jelikož pro většinu to byly jejich vůbec první. Na noc jsme jeli všichni domů. Starší chtěli sice v Kostelci přespat, ale vedení našeho sboru se postavilo proti. Následujícího dne byl na plánu pouze útok CTIF a vyhlášení. První pokus této disciplíny se nám velice vydařil časově, bohužel někteří udělali nepochopitelné chyby, takže výsledek nebyl nic moc. Druhý pokus se již obešel bez chyb, ovšem tak dobrého času se nám již dosáhnout nepodařilo. Tím pádem nás kostelečtí odsunuli na třetí místo v této disciplíně, ovšem to nám na celkovou stříbrnou pozici stačilo.

Obhájili jsme tedy naše tradiční druhé místo ze sedmi zúčastněných, ačkoliv naše družstvo podalo jeden z nejhorších výkonů za poslední roky. Vyhrál Klučov, který nenašel přemožitele ani v jediné disciplíně a který později v krajském kole obsadil čtvrtou pozici.

Aktualizováno Úterý, 23 Červen 2009 17:42
 
Okresní soutěž dorostenců 2006 v Ratboři PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pepík   
Úterý, 23 Červen 2009 17:40
I letos jsme okresní soutěž požárních družstev obohatili o účast našich dorostenců. 27.5. 2006 v Ratboři své jediné soupeře z Klučova nepotrápili tolik, jako loni, přesto jím ve všech disciplínách byli vyrovnaným soupeřem. Postup do krajského kola však Klučovu ani letos neutekl. Dorostenci Klučova později zvítězili v krajském kole a na Mistrovství republiky pro náš kraj vybojovali vynikající bronzové medaile.
Aktualizováno Úterý, 23 Červen 2009 17:42
 
Memoriál Stanislava Jecha 2006 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pepík   
Úterý, 23 Červen 2009 17:45
Dne 11.06.2006 jsme se se třemi děvčaty a třemi chlapci zúčastnili 3.ročníku Memoriálu Stanislava Jecha v nedalekých Uhlířských Janovicích. V pěti kategoriích se tu utkávají chlapci a děvčata v běhu na 60 metrů s překážkami, my jsme se účastnili pouze kategorie starších chlapců a starších dívek. S touto disciplínou u nás nemáme příliš zkušeností, přesto jsme poctivě trénovali a věřili alespoň v malý úspěch. Nikomu z našich se však pokus nepovedl optimálně a ve velmi silné konkurenci, když na stupních vítězů stanuli borci s časy I.výkonnostní kategorie, se výrazněji neprosadili. Nejlépe dopadla v kategorii starších dívek Michaela Štolbová, která s časem 18,05 s obsadila 10.místo a splnila limit III.výkonnostní kategorie.
Aktualizováno Úterý, 23 Červen 2009 17:46
 
Požár PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pepík   
Úterý, 23 Červen 2009 17:46
V jednom srpnovém dni vypukl v naší obci v areálu ZAS Bečváry a.s. požár skladu slámy. Zásah prováděl hasičský záchranný sbor z Kolína a Uhlířských Janovic. Náš sbor měl za úkol u protipožární nádrže vybudovat stanoviště pro dodávku vody zasahujícím vozidlům. Naši funkci jsme úspěšně plnili. Na zásahu se výraznou měrou podíleli i naši dorostenci, za což byli později velmi pochváleni starostou sboru na výroční valné hromadě. Dorostenci se účastnili i hlídkování v noci po požáru.
Aktualizováno Úterý, 23 Červen 2009 17:47
 
Podzimní kolo hry Plamen 2006/2007 v Plaňanech PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pepík   
Úterý, 23 Červen 2009 17:49

Na podzimní kolo hry Plamen 2006/2007 jsme začali přípravu poměrně brzy. Nedostatečně řešené problémy s nízkým počtem dětí v kategorii mladších se tentokrát přenesl už i k starším, od nichž odešel jeden silný ročník. Tím pádem bylo jasné, že obě kategorie obsadíme pouze jedinou hlídkou. Navíc se budeme muset velmi snažit, abychom na jaře vůbec mohli postavit družstvo na start. V kategorii mladších jsme se potýkali se špatnou docházkou a tím pádem i velkými rozdíly mezi jednotlivými dětmi, což bylo trošku náročnější na přípravu. Navíc některé schůzky odpadly i pro nedostatek času vedoucích, takže se nepředpokládal nijak oslnivý výkon. Starší docházeli bez větších problémů, většina z nich všechno docela uměla, tím pádem jsme čekali výsledek na špičce okresu.

Podzimní kolo tentokrát pořádaly Plaňany. Neměli jsme příliš hezké počasí, a tak se na start jelo téměř neschůdnou cestou, dorazili jsme však v pořádku. Naši mladší měli na rozdíl od jara s kým soupeřit. Samozřejmě se projevila nedostatečná příprava, hodně kazili, ale nakonec jen těsně prohráli souboj s Klučovem, jehož hlídka zabloudila, a tak měla velice špatný čas na trati. Starší měli ambice poprat se s Klučovem o první místo, situace však byla zcela odlišná. Naši nejen neohrozili Klučov na první pozici, ale kazili i dobře zvládnuté disciplíny a nakonec obsadili až čtvrté místo. Stříbrnou pozici nečekaně, ale naprosto zaslouženě obsadil nováček ze Žiželic s velice silným a dobře secvičeným družstvem, které jistě bude mít nemalé ambice i na jaře. O třetí místo nás potom připravily domácí Plaňany.

Čtvrté místo je pro nás obrovské zklamání, ale hlavně velice špatná výchozí pozice pro jarní kolo, kde bude velice těžké obsadit jednu z medailových pozic.
Aktualizováno Úterý, 23 Červen 2009 17:50
 
Školení vedoucích mládeže 2006 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pepík   
Úterý, 23 Červen 2009 17:51
   Ve dnech 10. a 11. listopadu 2006 se v Sedlišti u Sázavy konalo pravidelné školení vedoucích mládeže. Na školení se tentokrát kromě obvyklých oblastí kladl důraz na čerpání dotací. Náš sbor byl jako jeden z mála pochválen za čerpání materiálně technických dotací. Jednatelka OORM navrhla, abychom kromě hry Plamen na úrovni okresu vyvíjeli další činnost a vzhledem k vysoké účasti na školení bude navíc tvrdě vyžadovat účast vedoucích na hře Plamen. Josef Zvoník, Pavel Hokynář a Tomáš Šťastný obhájili druhý stupeň vedoucího mládeže a Václav Novák získal III.stupeň.
Aktualizováno Čtvrtek, 25 Červen 2009 10:52
 
Klučovská ulice 2007 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pepík   
Úterý, 23 Červen 2009 17:54
  21. dubna 2007 jsme se zúčastnili běhu jednotlivců na 60m s překážkami Klučovská ulice 2007, který se běhá jako Memoriál Radka Slámy. Na své první vystoupení v tomto závodě jsme dorazili pouze se třemi chlapci v kategorii starších žáků a jedním mladším chlapcem. Soutěž se nám příliš nevydařila a i pro malé zkušenosti s touto disciplínou všichni naši skončili v poli poražených. Radek Tvrdík v mladších žácích vybojoval 8.příčku s časem 25,89 s. Nejlepšího umístění u starších (12.místo) dosáhl Marek Král výkonem 20,65 s. Ve slušně obsazeném závodě suverénně zvítězil janovický fenomén Roman Petrásek s časem 12,91 s.
Aktualizováno Úterý, 23 Červen 2009 17:55
 
Jární kolo hry Plamen 2006/2007 ve Veltrubech PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pepík   
Úterý, 23 Červen 2009 18:07

Na jarní kolo hry Plamen jsme se díky příznivému počasí začali připravovat poměrně brzy. Dařilo se nám i sehnat nové členy a vybudovat jakž takž stabilní družstvo, se kterým bychom se i přes špatný výsledek v podzimním kole poprali o medaile. Jarní část tohoto ročníku se po dlouhé době nemohla uskutečnit v Kostelci, a tak padlo rozhodnutí na Veltruby, kde obnovují činnost mladých hasičů.

V kategorii mladších žáků jsme měli poměrně silnou sestavu a i přes nebývale silnou konkurenci jsme si poměrně věřili. Mladších bylo letos pět družstev, protože Okresní odborná rada mládeže rozhodla, že v kategorii mladších lze soutěžit už s pěti dětmi. Naši mladšáci podali výkon na hranici svých možností a ve všech disciplínách obsadili druhé místo, které jim tím pádem zůstalo i v celkovém pořadí. Zvítězil Klučov, který nebyl nikým poražen ani v jedné disciplíně.

Starší žáci se potýkali s problémy, jelikož několik dětí odřeklo účast na soutěži a muselo se doplňovat mladšími. Začali jsme poměrně slibně druhým místem ve štafetě požárních dvojic s časem těsně nad minutu. Hůře dopadla štafeta 4x60m, kde Marek Král spadl z kladiny a v disciplíně, kterou umíme, ale kde rozhodují vteřiny jsem dosáhli pouze na 5.místo. Obdobně se nepovedla ani štafeta CTIF, kde také rozhodovali drobnosti, a  my obsadili pouze na 4. příčku. Přípravu útoku Plamen jsme letos opět podcenili a ačkoliv jsme podali lepší výkon, než obvykle, stačilo to pouze na předposlední 6.pozici.

Soutěži kraloval perfektní Klučov, který zaváhal pouze v požárním útoku. Ostatní družstva byla tak vyrovnaná a pořadí tak zamíchané, že i po velmi nepovedených výkonech jsme před nedělním útokem CTIF měli nejlepší výchozí pozici pro zisk bronzové medaile. První pokus se nám velmi podařil časově, ovšem slepená sestava dělala školácké chyby a dostala zbytečné trestné body. Druhý pokus byl sice bezchybný, ovšem defekt na zapůjčené džberovce nám nedovolil obsadit v této disciplíně lepší místo než páté.

Klesající úroveň našich mladých hasičů, jejich nízký věk a nezkušenost, nedostatek času vedoucích, velká vyrovnanost všech družstev a v neposlední řadě i smůla tedy letos starší žáky nechali klesnout až na celkové páté místo. Po mnohaleté stříbrné šňůře s jednou účastí v krajském kole to je obrovské zklamání a zůstává otázkou, zda se dokážeme vrátit na dřívější úroveň. Bronzovou příčku, o níž jsme se do poslední chvíle bili, obsadil Kostelec, stříbrní zaslouženě skončili mladí hasiči z Plaňan. Vyhrál opět Klučov, který se z druhé pozice v krajském kole probojoval na mistrovství republiky, kde skončil 12. Za zmínku stojí, že na letošní Mistrovství republiky ve Zlíně jeli z Klučova i dorostenci a dorostenky. Dorostenky vybojovaly 9. pozici a dorostenci bohužel svým 6.místem nepotvrdili roli favoritů.
Aktualizováno Úterý, 23 Červen 2009 18:08
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

PřihlášeníNejbližší akce

Žádné události

Kalendář

červen 2021
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
SDH Červený Hrádek, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting